Jēkaba Prīmaņa anatomijas muzejs

Prof. J Prīmaņa Anatomijas muzeju nodod Rīgas Stradiņa Universitātei

Veselības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts paredz reorganizēt Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju, atdalot no muzeja tā struktūrvienību – filiāli “Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzejs” – un nododot to Rīgas Stradiņa universitātei (RSU.

Prīmaņa Anatomijas muzejs jau no tā pirmsākumiem atrodas Kronvalda bulvārī 9, Rīgā, RSU valdījumā nodotā nekustamā īpašumā, kurā atrodas arī RSU Anatomijas un antropoloģijas institūts.

Pēc nodošanas RSU Prīmaņa Anatomijas muzeju plānots apvienot ar RSU muzeju, veidojot vienotu RSU muzeju ar kopīgu infrastruktūru un personālu. RSU plāno ieguldīt līdzekļus atsevišķas, muzejam piemērotas ēkas renovācijā vēsturiskajā Anatomikuma ēku kompleksā Kronvalda bulvārī 9. Ar reorganizāciju plānots palielināt iespēju muzejā veikt muzejpedagoģisko darbu un pētniecību, kā arī organizēt jauniešu profesionālās orientācijas pasākumus, skaidro VM.

Paredzēts, ka muzeja nodošana un iekļaušana RSU muzeja sastāvā nodrošinās kolekciju aktīvāku izmantošanu, ciešāku saikni ar mērķauditoriju, kā arī pavērs iespējas muzeja infrastruktūras uzlabošanai.

No 2017.gada 1.februāra muzejs apmeklētājiem ir slēgts. Prīmaņa Anatomijas muzeju paredzēts nodot RSU ar 2017.gada 1.jūniju, pēc tam apmeklētāji tiks gaidīti 2017. gada nogalē jaunās telpās un jaunā kvalitātē!